ΧΩΡΙΣ ΝΙΚΗΤΗ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΤΗΣ ΤΟΥΜΠΑΣ

ΕΛΛΑΣ 2020-21 6η δ

Στο εξ αναβολής ντέρμπι της έκτης αγωνιστικής ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες μοιράζοντας γκολ και βαθμούς. Ο Δικέφαλος του Βορρά ήταν καλύτερος στο πρώτο τέταρτο του αγώνα και σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο ενώ οι Ερυθρόλευκοι είχαν το δικό τους χρονικό διάστημα στο υπόλοιπο μέρος του πρώτου ημιχρόνου. Το σκορ διαμορφώθηκε από τα τέρματα των δύο κεντρικών αμυντικών με τους γηπεδούχους να προηγούνται στην αρχή της επανάληψης και να δέχονται την ισοφάριση στο τελευταίο τέταρτο. Πέραν των τερμάτων οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι με τους πρωτοπόρους της βαθμολογίας να το σημαδεύουν στην αρχή του ματς και τον ΠΑΟΚ στις καθυστερήσεις να χάνει την ευκαιρία να πάρει το παιχνίδι.

Το φιλμ του αγώνα:

Πολύ καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ όταν σε μπάσιμο από πλάγια και γύρισμα του Σβαμπ έκανε το σουτ ο Μουργκ από το ύψος του πέναλτι για να περάσει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι άουτ.

Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ όταν σε μπάσιμο του Βιερίνια και σέντρα σουτ έπεσε στην γωνία του ο Σα και μπλόκαρε.

14΄Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό όταν σε γύρισμα του Φορτούνη κάνει το σουτ ο Εμβιλά από το ύψος της μεγάλης περιοχής για να αποκρούσει ο Πασχαλάκης και ακολούθως να κάνει νέο σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής για να βρει το κάθετο δοκάρι ενώ στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Καμαρά εκτός μεγάλης περιοχής να περάσει άουτ λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

19΄Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό όταν σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά πέφτει στην γωνία του ο Πασχαλάκης και απομακρύνει.

27΄Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ όταν σε εκτέλεση φάουλ του Βιερίνια πιάνει κεφαλιά ο Ίνγκασον για να βγάλει σε κόρνερ ο Σα.

36΄Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό όταν σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη πετάγεται και βγάζει δύσκολα σε κόρνερ ο Πασχαλάκης.

42΄Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ όταν σε σέντρα του Μουργκ κάνει κεφαλιά ψαράκι ο Κρμέντσικ για να περάσει άουτ.

51΄ΓΚΟΛ 1-0. Μετά από σέντρα του Α. Ζίβκοβιτς πιάνει κεφαλιά ο Ουάρντα για να αποκρούσει ασθενώς ο Σα και ακολούθως ο Ίνγκασον να την στείλει από κοντά στα δίχτυα.

56΄Πολύ καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ όταν σε εκτέλεση φάουλ του Βιερίνια πιάνει γυριστή κεφαλιά ο Ίνγκασον για να περάσει λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι άουτ.

70΄Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ όταν το μακρινό σουτ του Ουάρντα περνά λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι άουτ.

77΄ΓΚΟΛ 1-1. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη προλαβαίνει ο Μπα την άστοχη έξοδο του Πασχαλάκη και με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στην άδεια εστία.

93΄Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τ0ν ΠΑΟΚ όταν το διαγώνιο σουτ του Τζόλη βρίσκει την συμβολή των δοκών του Σα.